Zemědělství žije

Žáci 2., 3., 4., 5. ročníku se v pátek 28. 2. 2020 zúčastnili přednášky „Zemědělství žije“, jejímž úkolem bylo děti informovat o nezbytnosti zemědělství ve vztahu k produkci potravin, podrobněji rozeznat hospodářská zvířata a k čemu nám domácí zvířata slouží. Přinesla dětem informace týkající se zemědělských strojů a detailní popis od sadby jednotlivých potravin, přes jejich sklizeň, zpracování, produkci.

Ve druhé části přednášky již děti prakticky poznávaly zemědělské stroje, přiřazovaly produkty k hospodářským zvířatům, rozeznávaly zemědělské plodiny. Cílem bylo přiblížit zemědělství dětem, informovat je o základních zemědělských produktech a o všem, co se děje, než si můžeme v obchodě koupit čerstvý voňavý chléb, či čerstvé mléko a jogurt.