Slabikářová slavnost

Prvňáčci mají za sebou tři měsíce práce v českém jazyce, při níž se naučili devět písmen, číst slabiky a jednoduchá slova. Proto si v pondělí 4.12. ověřili své čtenářské dovednosti plněním různorodých úkolů při Slabikářové slavnosti, za jejichž vyřešení získali klíč. Děti určovaly pravdivost tvrzení, přiřazovali počáteční písmenka k obrázkům. Zahrály si domino, kdy spojovaly slovo s obrázkem nebo statečnější žáci si zvolili těžší variantu – spojování celých vět. Zacvičili si při určování slabik ve slově proskakováním kruhů nebo si zahráli pexeso, při kterém hledali slova s obrázkem a věty. Po splnění úkolů si mohly děti za odměnu zahrát čtecí „Člověče, nezlob se“ nebo hledat slova pomocí včelky Bee-bot. Práce byla završena přečtením krátkého textu a za úspěšně zvládnutou práci žáci dostali Slabikář, který jim předala zámecká paní.