Republikové finále Odznaku všestrannosti olympijských vítězů 2020

Ve dnech 3. a 4. září se v areálu VÚT v Brně konalo republikové finále projektu „Sazka olympijský víceboj, “ v odznaku všestrannosti olympijských vítězů. Do Brna se sjelo několik desítek školních družstev a stovky jednotlivců, aby poměřili své síly v deseti disciplínách, které byly rozděleny do dvou soutěžních dní.  První den čekaly závodníky následující disciplíny – hod medicinbalem, shyby na šikmé lavičce, švihadlo, běh na 60 m a skok do dálky. Druhý den následoval trojskok, kliky, lehy – sedy, hod míčkem a závěrečná volitelná disciplína – běh 1000 m, plavání nebo driblink.

Atmosféra byla neuvěřitelná. Závodníci měli možnost setkat se s desítkami účastníků olympijských her (Šárka Kašpárková, Štěpánka Hilgertová, Martin Doktor, atd..), kteří měli pravidelné autogramiády a radili závodníkům.

Naši školu reprezentovaly dvě závodnice v kategorii D12 (jednotlivci), EMA MANOVÁ (VI.) a VALENTÝNA KROČILOVÁ (VII.). Ema obsadila konečné 14. místo s 6 141 body a Valentýna 31. místo s 5 189 body. Každé kategorie se zúčastnilo na 50 závodníků a závodnic.

Děvčatům děkujeme za skvělou reprezentaci školy a doufáme, že si odvezly cenné zkušenosti a navázaly nová přátelství.

SPORTU ZDAR!!