Program „Mařenu neseme“

V pátek 15. 3. 2024 navštívili žáci pátého ročníku edukační program „Mařenu neseme“ v Muzeu jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Program byl doplněný folklorním vystoupením Bartošova dětského souboru, který našim žákům přiblížil tradici vynášení Mařeny symbolizující zimu a přinášení léta ve starém Zlíně. Děti se také seznámily s velikonočními svátky z pohledu lidové tradice zaznamenané národopiscem, jazykovědcem a pedagogem Františkem Bartošem a prohlédly si vzácné kolekce kraslic a velikonočních pohlednic ze sbírky zlínského muzea. V rámci tvořivé dílny si naše děti ve skupinkách vyrobily svoji Mařenu odcházející zimy i májku oslavující příchod jara. Oba symboly můžete vidět na Velikonočním jarmarku, na který srdečně zvou všichni žáci a zaměstnanci školy.