Noc s Andersenem

Dne 22. 3. 2024 se na naší škole konala akce Noc s Andersenem. Na žáky 1. – 4. ročníku čekalo pět stanovišť s úkoly zaměřenými na čtenářství. Žáci si zahráli na detektivy, kdy podle indicií hledali správné knihy, popisovali pohádkové postavy, hádali znělky z pohádek či zkoušeli napsat a ilustrovat svůj vlastní příběh. Poté následovala beseda se spisovatelkou Lucií Vlachopulosovou, která dětem představila svou knihu Duhové přátelství. V rámci besedy si žáci také vyzkoušeli intuitivní kresbu. Beseda byla zajímává a provázena mnoha dotazy. Po společné večeři se všichni sešli v tělocvičně a připravili se na společnou projekci filmu Karlík a továrna na čokoládu. Nechyběl samozřejmě za odměnu ani popcorn. Nakonec se všichni odvážlivci uložili do svých spacáků a přenocovali ve třídách.