“ Když jsem stavěl Luhačovice – Dušan Jurkovič známý i neznámý“

Dne 17. 10. se žáci osmého ročníku seznámili s osobností architekta Dušana Jurkoviče přímo v prostorách Muzea luhačovického Zálesí v Luhačovicích. Vyzkoušeli si role architektů, ve skupinové práci podle zadání navrhli nábytek za použití prvků a ornamentů z lidového umění stejně jako to dělal Dušan Jurkovič. Poznali pohádkově působící vilku Chaloupku, kde dříve bydlel správce lázní Cyril Holuby. Ukázali si Hudební altán, který slouží dodnes ke koncertům na Lázeňském náměstí a seznámili se s vilkou zvanou Valaška, kde v minulém století působil malíř a básník František Pečinka a kam také často jezdili na relaxaci významní umělci a herci z Národního divadla. Žákům se edukační program velmi líbil, všichni se aktivně zapojili do skupinové práce a role architektů v architektonickém studiu všichni zvládli na jedničky!

Mgr. Hana Prouzová Kuželová, Mgr. Martina Gregorová