Den středoškolákem na SPŠOA Uh. Brod

Žáci 9. ročníku dne 7. 11. 2023 navštívili společně se žáky ZŠ a MŠ Prakšice SPŠOA v Uherském Brodě.  Pan ředitel PaedDr. Rostislav Šmíd a  zástupce ředitele pan Ing. Petr Matěk žáky seznámili s obory, které je možné na škole studovat. Představili žákům jak maturitní, tak učňovské obory, další aktivity školy a možnosti mimoškolních činností. Následně nás pan Ing. Josef Martinák provedl celou školou a konkrétně nám ukázal, jak probíhá studium jednotlivých oborů. Při návštěvě centra Hi-technologií nám představil současné moderní technologie, zařízení, roboty, se kterými studenti pracují. Na konci prohlídky si žáci mohli vyzkoušet 3D brýle a podívat se na malou ukázku 3D projekce ukončené veselou pohádkou.