Biologická olympiáda

Dne 22. 4. 2024 proběhlo ve Zlíně okresní kolo 58. ročníku Biologické olympiády kategorie D, které se zúčastnili i naši žáci 7. ročníku – Anežka Červinková a Jaroslav Mrázek.

Žáci se na soutěž dlouhodobě, intenzivně s paní učitelkou Mgr. Petrou Blizňákovou připravovali. Společně vypracovávali vstupní úkol, za který v soutěži získali plný počet bodů. Jednalo se o kvarteto listnatých stromů. Učili se poznávat rostliny, živočichy, studovali přípravný text o lužních lesích, mikroskopovali.

Anežka a Jaroslav v soutěži prošli teoretickým testem, pak poznávali 20 živočichů a 20 rostlin, nakonec je čekal praktický úkol s mikroskopem.

Celkem se soutěže účastnilo 40 žáků. Jaroslav Mrázek získal ze 177 možných bodů 102,5 a Anežka  Červinková 101,5 bodů. Umístili se na  22. a 23. místě.

Moc je chválíme a věříme, že i v dalším roce budou své znalosti rozšiřovat tak, aby se mohli okresního kola opět účastnit. Děkujeme také paní učitelce za velmi dlouhodobou, pečlivou přípravu žáků na soutěž.