Alena a Jiří Márovi na Panamě a Kostarice

Den vysvědčení si žáci 2. stupně zpříjemnili setkáním s našimi známými cestovateli, kteří k nám zavítali již po několikáté. Na setkání s nimi se vždy velmi těšíme. I tentokrát byli žáci  nadšeni poutavým povídáním, které řadu z nás inspirovalo k návštěvě těchto krásných oblastí.

Cestovatelé Alena a Jirka Márovi se vypravili do Střední Ameriky. V Panamě kromě známého průplavu dokonale prozkoumali chudinskou čtvrť, kde zjistili, jak funguje drogová mafie či kohoutí zápasy. V Kostarice projížděli národními parky s mnoha endemickými zvířaty a rostlinami. Koupali se v termální řece, sami vyráběli z kakaových bobů čokoládu a na rozsáhlých plantážích ochutnávali čerstvé ovoce. Promítané fotografie a videoukázky doprovodili humorným i dramatickým komentářem.

I touto cestou jim moc děkujeme.