Adaptační pobyt na Slováckém dvoře

Sotva jsme v pondělí 2. 9. nastoupili do školy, ani jsme se nestačili rozkoukat v nové třídě, jeli jsme na seznamovací pobyt. Do třídy nám přišlo šest nových spolužáků, pět z Hřivínova Újezdu a jedna z Březolup. A bylo to super.

Jeli jsme autobusem do Bílovic a Uherského Hradiště, pak vlakem do Ostrožské Nové Vsi. Ubytovali jsme se na penzionu a po dobrém obědě jsme si prošli celý areál. Zařádili jsme si na různých prolézačkách, houpačkách, na suchém tobogánu, zajezdili jsme si na pomě a hurá do vody. Přírodní jezírko mělo i v září teplou vodu, takže jsme si užili plavání, skákání do vody (i salta), kohoutí zápasy i vodní skluzavku. Před večeří si někteří zahráli minigolf, jiní plážový volejbal či stolní tenis.

Na večeři byly špagety a opět jsme šli na hřiště. Večer jsme si opekli špekáčky a zazpívali několik táborových písní u ohně. V noci nám chvíli trvalo, než jsme celodenní zážitky společně probrali, trošku jsme pozlobili paní učitelky svým delším usínáním. No vždyť to byla naše první společná noc!!!

Dopoledne po snídani jsme se rozloučili s krásným prostředím a vlakem jsme přejeli zpět do Uherského Hradiště. Nikdo se neztratil, nikdo se nehledal, a tak jsme se všichni vrátili společně do Velkého Ořechova plni krásných zážitků, společných vzpomínek a přáním dalších takových prodloužených výletů.

Žáci VI. třídy