Pangea

Pangea je unikátní v nabídce matematických úloh, které sestávají z běžného života každého z nás, úlohy jsou ze společenskovědních a  přírodovědných oborů. Pro každý rok jsou vybírána jiná témata, tudíž se soutěže může každý žák účastnit opakovaně, aniž by řešil stejné či podobné úlohy. Letošním tématem jsou věda a výtvarné umění. Ti nejlepší ze školního kola budou pozváni na finále do Prahy, kde budou soutěžit o hodnotné ceny. Finálové kolo je plánováno na pátek 18. 6. 2021.

V letošním roce se do soutěže zapojili žáci 5., 6., 7., 8. a 9. ročníku. Úlohy jsme řešili online.

Výsledky:

1.David Tománek35
2.Adrian Lukášík28
3.Tomáš Sečkař24

Nejlepší umístění v kraji:

Zuzana Mastešová – 3. místo

David Mikel – 4. místo

David Tománek – 10. místo

Šimon Jurák – 17. místo

David Červinka – 19. místo

Valérie Lacinová, Ondřej Malaník a Adrian Lukášík – 26. místo.

Máme velkou radost, že i v této těžké době měli žáci chuť se zapojit a porovnat síly s ostatními. Všechny zúčastněné moc chválíme a gratulujeme Zuzaně Mastešové, která získala 3. místo v krajském kole této soutěže.