Zahájení nového školního roku

V pondělí 2. 9. 2024 jsme společně se všemi žáky, paní učitelkami a asistentkami, správními zaměstnanci, rodiči a hosty zahájili nový školní rok 2024/2025 na nádvoří školy. Přítomen byl i pan farář a pan starosta, který naše prvňáčky „ošerpoval “ a tím pasoval na žáky naší základní školy. Do 1. třídy nastoupilo celkem 19 žáků, kteří dali slib zámecké paní, která je doprovodila do jejich nové komnaty.

Já – prvňáček, slibuju Vám,

že na hodinách pozor dám.

Do školy připravím se řádně,

svačinu sním každopádně.

Písmenka napíšu perem,

nakloním je správným směrem.

Pravidla slušného chování dodržím rád,

na svou prvňáčkovu čest to slibuju Vám!

Na žáky čekaly pěkně vyzdobené třídy a prostory školy, ve dvou třídách proběhla výměna podlah a kompletní výmalba. Současně byla vybudována nová sborovna pro paní učitelky na hlavní budově a vyměněno osvětlení ve všech prostorách školy.

Celková rekonstrukce nesmírně přispěla ke zlepšení školního prostředí a zkvalitnění podmínek pro vzdělávání žáků i práci pedagogů.

Touto cestou bych chtěla jménem vedení školy, žáků i pedagogů poděkovat panu starostovi a obecnímu zastupitelstvu za finanční prostředky a za odpovědnou práci všem firmám, které se na rekonstrukci podílely.

Všem žákům a pedagogům přejeme úspěšný školní rok!