Přírodovědná soutěž „Poznej a chraň“

Dne 4. 4. 2024 se žáci 4. ročníku P. Maňáskova, T. Slezáková a P. Šnajdara zúčastnili ekologické soutěže „Poznej a chraň“, která se uskutečnila v prostorách Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně.

Letošní téma znělo „Voda, voděnka – vody ve Zlínském kraji“. Soutěž se skládala ze tří částí. Nejdříve žáci psali test, který byl zaměřen na rostliny a živočichy vod a břehů, ochranu vod a vodstvo. Následovala poznávačka přírodnin a živočichů. Na závěr žáci odprezentovali svůj projekt zaměřený na vývoj skokana hnědého. Díky trpělivé a svědomité přípravě zvládl tým skvěle všechny tři oblasti a získal tak právem 1. místo.

Všichni zúčastnění si zaslouží velkou gratulaci a přejeme jim hodně štěstí do krajského kola, které proběhne 29. 4. 2024.