Poznávání Prahy

Žáci devátého ročníku navštívili ve dnech 23. – 25. června naše hlavní město Prahu a hrad Karlštejn. První den si prohlédli Vyšehrad, prošli se podél Vltavy, navštívili nákupní centrum Anděl. Prahu si prohlédli z Petřínské rozhledny, večer ještě zavítali na Pražský hrad a Nový svět.

Druhý den byla na programu turistika. Jejich kroky vedly k lomu Amerika a  na hrad Karlštejn. Na hradě absolvovali prohlídkový okruh s císařskou rezidencí Karla IV. Škoda jen, že se večer přihnala bouřka a silný déšť, které znemožnily návštěvu noční Prahy.

Třetí den déšť pokračoval a to v docela silné intenzitě. Přesto měli žáci možnost projet se po Vltavě lodí (naštěstí pod střechou) a navštívit pražskou zoologickou zahradu.

Výlet se i přes horší počasí v sobotu vydařil, žáky po celou dobu neopouštěla dobrá nálada a vše si velmi užili.