Karel IV. - 700 let

V průběhu měsíce května 2016 jsme si také s našimi žáky 2. stupně připomněli 700 let od narození našeho významného panovníka Karla IV. Žáci 6. třídy vyrobili v pracovních činnostech Svatováclavskou korunu, v 7. třídě jsme se zabývali v dějepisu středověkým jídelníčkem. Žáci 8. ročníku mohli po absolvování aktivit v rámci projektu „Řemeslo má zlaté dno“  SOU Uherský Brod porovnat řemesla dnes s řemesly ve středověku. V 9. třídě jsme se v zeměpisu poohlédli po stavebních památkách, které připomínají dobu vlády Karla IV.

2. třída Karel IV.

KAREL IV. ve 2. třídě

6. třída - Výroba svatováclavské koruny

7. třída - Strava Karla IV.

7. třída Jídelníček za Karla IV

8. třída Řemesla za Karla IV.

9. třída - Stavební památky Karla IV.

Ing. Miriam Vandová